انواع تبلیغات اینترنتی


کد مطلب: 15
تاریخ ثبت: 1396/02/09

گروه: مقالات

انواع تبلیغات اینترنتی


مقدمه


با به وجود آمدن تبلیغات اینترنتی و انتشار انواع آگهی در سطح اینترنت و شیوع فراگیر آگهی های اینترنتی به مرور روش های تبلیغات اینترنتی زیاد و با ایده های زیادی از جمله ارسال تبلیغات از طریق ایمیل، ارسال تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی، تبلیغات از طریق نرم افزارهای پیام ارسان، تبلیغات پاپ آپ و غیره همراه شد. در مقاله زیر انواع تبلیغات اینترنتی را بیان خواهیم کرد و در مورد هر کدام توضیحاتی خواهیم داد.


انواع تبلیغات و شیوه های تبلیغات اینترنتی


تبلیغات از طریق ارسال ایمیل


این روش از ابتدایی ترین روش های تبلیغات اینترنتی است، در روش تبلیغات اینترنتی از طریق ایمیل یک متن تبلیغاتی انتخاب می شود و بجای ارسال به یک نفر بصورت یکبار به پست الکترونیک میلیون نفر ارسال می شود. برخی از شرکت ها ایمیل های اشخاص خاص را همانند عکاسان، مدیران، معمانان، کارمندان، آموزگاران و غیره گردآوری می کنند و با ارسال موضوعات مرتبط به این صنوف از طریق پست الکترونیکی تبلیغ می کنند. البته به علت ارسال زیاد ایمیل بیشتر این ایمیل ها به عنوان هرزنامه شناخته می شوند و دیگر این روش چندان جالب نیست.


تبلیغات بنری


در روش تبلیغات بنری در محیط اینترنت، مالک وب سایت در ازای دریافت پول از تبلیغ کننده بنر تبلیغاتی وی را در وب سایت خود به مدت معین قرار می دهد. در روش تبلیغات بنری آنلاین بسته به مدت زمان نمایش تبلیغ روی وب سایت، اندازه بنر، قدرتمند بودن وب سایت مقصد هزینه درج آگهی اینترنتی محاسبه می شود. این روش دقیقا همانند بنرهایی است که امروزه در شهر قرار داده می شود.
تبلیغات بنری نقش مهمی  در افزایش قابلیت‌های تصویری نام‌ها و علائم تجاری دارند  بطور کلی بنرها به دو روش  ثابت و متحرک طراحی می‌شوند. بنرها به علت  هزینه کم در طراحی و پست از متداول‌ترین اشکال تبلیغات اینترنتی به شمار می‌آیند.


تبلیغات  کلیکی


در این روش از تبلیغات اینترنتی مالک وب سایت یک بنر، لوگو یا تصویری را در وب سایتش قرار می دهد و به ازای هر کلیک از کاربر پول دریافت می کند.


تبلیغات پاپ آپ (popup)


در این روش از تبلیغات اینترنتی به محض وارد شدن به یک صفحه که دارای یک مطلب است یک پنجره دیگر باز می شود که به این پنجره ها، پنجره های pop up می گویند. این تبلیغات به علت اینکه بدون اجازه کاربران باز می شوند امروزه امکان باز شدن اینگونه تبلیغات توسط مرورگرهای اینترنتی مثل موزیلا، گوگل کروم و غیره گرفته می شود.  این گونه تبلیغات زیاد جالب نمی باشند.


تبلیغات در شبکه های اجتماعی


در این روش از تبلیغات اینترنتی شرکت یا تبلیغ کننده برای خودش یک صفحه شخصی درست می کند و محصولات و خدمات خود را معرفی می کند. برای مثال برخی از شرکت های در شبکه اجتماعی فیسبوک، اینستاگرام، گوگل پلاس و غیره صفحه درست می کنند و سپس محصولات خود را معرفی می کنند. این روش یکی از روش های نوین تبلیغات در اینترنت است.


تبلیغات در نرم افزارهای پیام رسان


در این روش از تبلیغات اینترنتی که بسیار جدید است شخص یک صفحه پربازدید ایجاد می کند برای مثال یک کانال تلگرام ایجاد می کند و کاربران(ممبر) آن را زیاد می کند و به ازای تبلیغات سایر افراد از کاربران پول دریافت می کند. این نوع تبلیغات امروزه خیلی درآمد زیادی دارند.


تبلیغات در موتورهای جستجوگر


در این روش از تبلیغات اینترنتی با وارد کردن کلمه ای که کاربر دنبال آن است موتور جستجوگر یکسری از وب سایت های تبلیغ کننده را هم نشان می دهد. برای مثال شرکت گوگل از این روش استفاده کرده است.  به این تبلیغات اینترنتی SERP Ads که مخفف کلمه Search Engine Results Page Advertising می باشد گفته می شود.


بنرهای تعاملی


این روش از تبلیغات اینترنتی به  آنها بنرتعاملی گفته می شود. در این نوع بنرها که به تازگی بسیار مشهور شده‌اند، برای کاربران این امکان فراهم است که ارتباط دو طرفه‌ای را با تبلیغ کنندگان برقرار نمایند.  به عنوان مثال گزینه‌هایی به منظور ورود اطلاعات برای کاربران در نظر گرفته شده و به تناسب اطلاعاتی که کاربران وارد می‌کنند، پاسخ‌هایی به آنها داده می‌شود. یا برای مثال یک شرکت سازنده بازی برای تبلیغ بازی آنلاینش هنگام تبلیغ این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا کاربر برخی از بازی اش را در خود بنر تبلیغ بازی کند و با اینکار باعث می شود کاربر برای ادامه بازی روی بنر تبلیغاتی کلیک کند.


تبلیغات در وب سایت های تبلیغات اینترنتی


در این روش از تبلیغات برخی از وب سایت اجازه ارسال آگهی به هر تعداد کلمه را به کاربران می دهند.کاربران آگهی های اینترنتی خود را در قالب پست به همراه عکس، فیلم، متن برای مدیران وب سایت ارسال می کنند و پس از تایید کارشناسان آن ها را در معرض دید عموم افراد قرار می دهند. این نوع تبلیغات اینترنتی کارآیی خیلی خوبی دارد چون صفحه تبلیغ دقیقا توسط شخصی باز می شود که دنبال آن تبلیغ می گردد و تبلیغ برای شخص جنبه مزاحمت ایجاد نمی کند. وب سایت نت موج که یک وب سایت تبلیغاتی در اینترنت است تمامی خدمات تبلیغاتی بالا را انجام می دهد. تبلیغات از طریق ارسال آگهی اینترنتی، موتورجستجو و غیره همگی در وب سایت نت موج با ایده های جدید در نظر گرفته می شود.


تبلیغات متنی


در این نوع تبلیغات اینترنتی تنها یک متن در وب سایت تبلیغ کننده قرار داده می شود در این نوع تبلیغات هیچگونه تصویری قرار نمی گیرد. به این نوع تبلیغات  اینترنتی text ads گفته می شود.


تبلیغات بینابینی


در این نوع تبلیغات اینترنتی برای اینکه کاربر را به هدفش راهنمایی کنند یا هدیه کاربر را بدهند کاربر را ابتدا مجبور می کنند تبلیغات را ببیند و سپس او را به خواسته اش می رسانند برای مثال کاربر می خواهد یک فایل را دانلود کند ابتدا کاربر را مجبور می کنند یک تبلیغ ببیند و سپس پس از پایان یافتن تبلیغ لینک دانلود برای وی نشان داده می شود. به این نوع از تبلیغات اینترنتی Interstitial Ads می گویند.


تبلیغات از طریق فیلم های تصویری


در این روش از تبلیغات اینترنتی که به آنها Video Ads گفته می شود کاربر برخی از تبلیغات را در بخش هایی از فیلم های رایگانی که روی وب سایتش می گذارد تبلیغ دیگران را می گذارد. برای مثال یک وب سایت است که آموزش فتوشاپ می دهد در بخش هایی از فیلم های آموزشی خود یک تبلیغ را می گذارد.


تبلیغات اینترنتی زمینه های


در این نوع تبلیغات صفحه ای که توسط کاربر درخواست می شود توسط یک نرم افزار هوشمند بررسی می شود و سپس یک آگهی متناسب با آن نمایش داده می شود. به این نوع تبلیغات Contextual Ads گفته می شود.


تبلیغات لینکی


در این نوع از تبلیغات اینترنتی لینک شخص دریافت کننده تبلیغ را در وب سایت قرار می دهند یا بصورت یک بنر.


تبلیغات نرم افزاری


در این نوع تبلیغات شخص تبلیغ کننده یک نرم افزار مثل یک اپ موبایلی را بصورت رایگان در اینترنت منتشر می کند، کاربر استفاده کننده با نصب رایگان آن نرم افزار همیشه تبلیغاتی را دریافت می کند.


تبلیغات مشارکت در فروش


در این نوع تبلیغات کاربر محصول را در وب ساتیش قرار می دهد و تنها از طریق فروش آن محصول و بدست آوردن پورسانت کسب درآمد می کند.


تبلیغات در پست های الکترونیک


در این نوع تبلیغات ارائه دهندگان سرویس های پست الکترونیکی مثل جیمیل هنگام باز کردن ایمیل ها به کاربران صفحات تبلیغاتی را نشان می دهند.

اگر شما هم یک محصول دارید یا خدماتی را انجام می دهید می توانید با انتشار رایگان آن در وب سایت نت موج فروش خود را چندین برابر کنید و محصولات و خدماتی که انجام می دهید را در وب سایت نت موج در معرض دید عموم قرار دهید. نیازمندی های آنلاین نت موج این امکان را برای شما فراهم می کند که کسانی که دقیقا به دنبال کالا یا دریافت خدمات شما هستند تبلیغ شما را ببینند و تبلیغ شما صد درصد مفید در اختیار بازدید کنندگان قرار بگیرد.

 


سایر مقالات آموزشی نت موج نیازمندی های آنلاین :


  درباره نت موج سایت ثبت آگهی آنلاین
نت موج یک وب سایت نیازمندی های آنلاین است که خریداران و فروشندگان سراسر کشور آگهی های تبلیغاتی خود را در آن درج می کنند. اگر شما هم محصول یا خدماتی دارید می توانید تبلیغ خود را بصورت رایگان در این سایت ثبت نمایید. برای شروع از بالا روی دکمه «ثبت آگهی رایگان» کلیک نمایید و در کمتر از چند ثانیه خود را در وب جهانی یا فضای مجازی معرفی نمایید. در نت موج می توانید آگهی،شغل،کانال و وب سایت خود را مجانی ثبت کنید.