تاریخچه تبلیغات اینترنتی


کد مطلب: 14
تاریخ ثبت: 1396/02/07

گروه: مقالات

تاریخچه تبلیغات اینترنتی


مقدمه


با آغاز فعالیت  و جنب و جوش کسب و کارهای تجاری و راه اندازی انواع بیزینس ها  بر روی بستر اینترنت، آگهی و تبلیغات اینترنتی نیز پا به عرصه گذاشت. در این مقاله تاریخچه تبلیغات اینترنتی را مورد بررسی خواهیم داد و درباره چگونگی پیدایش تبلیغات اینترنتی بحث خواهیم کرد و نشان می دهیم که چگونه و از کجا تبلیغات اینترنت به وجود آمدند و بصورت کلی تاریخچه این نوع تبلیغات را بررسی خواهیم کرد.


تاریخچه تبلیغات اینترنتی


به نظر می‌رسد نخستین روش  تبلیغات، استفاده از پست الکترونیک یا در اصلاح کامپیوتر ایمیل (email) بوده باشد به این صورت که یک شخص تبلیغاتش را در یک پیام می نوشت و برای سایر اشخاص ارسال می کرد ؛ اما با اضافه شدن فناوری وب به اینترنت، تبلیغات و آگهی های اینترنتی به شکل امروزی آن آغاز گردید. در سال  1994 میلادی برابر با سال 1323 هجری شمسی نخستین بنر تبلیغاتی(آگهی) که امروز متداول ترین نمونه و مد تبلیغات در اینترنت است، در پایگاه اینترنتی (وب سایت) هات‌وایر به کار گرفته شد و  زمانی که هات‌وایر متوجه شد که برای تبلیغات می‌بایست فضای محدودی را در نظر گرفت، بنرهای تبلیغاتی بوجود آمدند.
در آن زمان که هات وایر اینکار را انجام داد 14 طراح تبلیغاتی مبلغی معادل 30،000 دلار برای نمایش 12 هفته‌ای تبلیغات خود پرداختند  از این سال به بعد  که تبلیغات اینترنتی و ثبت و درج آگهی های تبلیغاتی به عنوان تکنیکی تاثیر گذار و با کارایی بالا برای تبلیغات مورد توجه بازاریابان قرار گرفت. به تدریج زمان انواع و روش های تازه ای از مدل‌های تبلیغات و آگهی های اینترنتی  در محیط اینترنت شکل گرفتند و میزان هزینه‌های تبلیغاتی به طور مداوم افزایش پیدا کرد و در زمان های خیلی کمی شاهد تبلیغات خیلی خوبی در محیط اینترنت شدیم.
به طوری که از میزان 55 میلیون دلار در سال  1995 میلادی برابر با سال 1374 هجری شمسی به 270 میلیون دلار در سال 1996 میلادی برابر با سال 1375 هجری شمسی ، 940 میلیون دلار در سال 1997 میلادی برابر با سال 1376 هجری شمسی، 2 میلیارد دلار در سال 1998  میلادی برابر با سال 1377 هجری شمسی و 5 میلیارد دلار در سال 1999 میلادی برابر با سال 1378 هجری شمسی رسید. علاوه بر این بر اساس آمار منتشره در موسسه تبلیغات تعاملی که یکی از معروف ترین و معتبرترین موسسات در زمینه ارائه آمار و اطلاعات اینترنتی است، میزان هزینه‌های تبلیغات اینترنتی و انتشار آگهی های آنلاین در سالهای 2000، 2001، 2002، 2003، به ترتیب برابر با 087/8، 010/6 و 267/7 میلیارد دلار بوده است.
با وجود این امروزه هم در ایران و جهان تبلیغات اینترنتی به گونه ای رشد یافته که تبلیغات به یک تجارت بزرگ تبدیل شده است. امروزه وب سایت های اینترنتی را مشاهده می کنیم که درآمدهای زیادی را از طریق اینترنت بدست می آورند.
وب سایت نت موج هم به نشانی اینترنتی netmoj.ir  یکی از این وب سایت های ثبت آگهی و تبلیغات اینترنتی می باشد که  کاربران درآن می توانند تبلیغات خود را ثبت و در معرض دید عموم قرار دهند. امروزه در محیط اینترنت و سایت های اینترنتی آگهی های زیادی همانند آگهی استخدام، آگهی خرید و فروش ماشین، آگهی انجام کارهایی مثل تدریس، آگهی استخدام کارمند، آگهی استخدام مستخدم، آگهی انجام خدمات لباسشویی، قالیشویی و غیره قرار داده می شود.

 


سایر مقالات آموزشی نت موج نیازمندی های آنلاین :


  درباره نت موج سایت ثبت آگهی آنلاین
نت موج یک وب سایت نیازمندی های آنلاین است که خریداران و فروشندگان سراسر کشور آگهی های تبلیغاتی خود را در آن درج می کنند. اگر شما هم محصول یا خدماتی دارید می توانید تبلیغ خود را بصورت رایگان در این سایت ثبت نمایید. برای شروع از بالا روی دکمه «ثبت آگهی رایگان» کلیک نمایید و در کمتر از چند ثانیه خود را در وب جهانی یا فضای مجازی معرفی نمایید. در نت موج می توانید آگهی،شغل،کانال و وب سایت خود را مجانی ثبت کنید.